CEFiDG to skrót od Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczych i jest to prywatna firma, której nie należy nic płacić, jeżeli nie zależy nam na zamieszczeniu naszych danych na ich stronie. Nic to tak naprawdę nie daje, a Ty będziesz wspierać nieuczciwy proceder.

CEiDG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to Państwowy rejestr, z którym będziesz się kontaktować w celu zmiany danych firmy itp.

Dlaczego otrzymałeś/otrzymałaś fałszywy list z CEFiDG?

Rejestr przedsiębiorców jest ogólnodostępny, żeby ułatwiać współpracę i pracę wszystkim przedsiębiorcom. Niestety jak ten przykład pokazuje zawsze znajdzie się ktoś kto próbuje wykorzystać to w inny sposób. Po zarejestrowaniu działalności Twoje dane pojawiły się w rejestrze i nieuczciwa firma od razu je przejęła i przygotowała „fałszywe pismo”.

Ponieważ piszemy o pieniądzach i oszczędnościach, a ostatnio natrafiliśmy na nieuczciwego przedsiębiorcę, próbującego wyłudzać pieniądze postanowiliśmy opisać proceder. Dzisiaj w ramach cyklu czas to pieniądz przedstawiamy jak działa firma wykorzystująca niewiedzę innych.

Na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności obejrzyj kopertę. Jest na niej wiele elementów, które wskazują na próbę fałszerstwa. Zawsze jeżeli masz wątpliwości co do dokumentów, które otrzymujesz, a się ich nie spodziewasz spójrz na charakterystyczne elementy. Co jest nie tak na kopercie:

 1. Zwróć do „Skrytka pocztowa” – ŻADEN URZĄD NIE WSTYDZI SIĘ SWOJEGO ADRESU, DLATEGO JEŻELI LIST JEST OD INSTYTUCJI, POWINIEN ZAWIERAĆ ADRES.
 2. Napis PRIORYTET jest nadrukowany. To nie jest naklejka, którą naklejamy na poczcie na list.
 3. Pieczątka również jest nadrukowana, nawet nie ma daty, tylko ta grafika ma przypominać stempel.
 4. Cena listu 4,10 zł to list priorytetowy nierejestrowany, listy które dotyczą rejestracji, bądź korespondencji z urzędami zawsze są rejestrowane.
CEFiDG CEDIG
CEFiDG CEDIG koperta

Jak wygląda list z CEFiDG?

Dane w piśmie które poniżej zamieściłem zostały celowo zmienione. Czytając pismo mamy wrażenie, że otrzymujemy pismo z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), ponieważ firma w piśmie na początku używa tych nazw. Nie ma to jednak nic wspólnego ze spisem przedsiębiorców prowadzonym pod oficjalnym adresem rządowym CEDIG

Pismo CEFiDG
Pismo CEFiDG

Podsumowanie

Jeżeli chcesz wspierać firmę, która manipulacją zdobywa pieniądze możesz zapłacić 147 zł i zostaniesz pewnie wpisany na ich stronę czyli http://cefidg.pl/

Jeżeli jednak nie popierasz działań mających na celu wyłudzenie pieniędzy nie wpłacaj im pieniędzy. Jeżeli nikt nie będzie nabierać się na te listy przestani im się opłacać prowadzić taką działalność.


5 komentarzy

Usługi Geodezyjne · 20 stycznia 2021 o 09:04

Ewidentne oszustwa ,od kilku lat bezkarne. Może obywatelowi należy się ochrona przed takimi naciągaczami. Dlaczego prokuratura i organa ścigania na to pozwalają.
Oszust podaje konto bankowe to chyba jest proste namierzyć czyje to konto. Należy takich łobuzów
nauczyć rozumu i odpowiednio ukarać tak, żeby obywatel w Polsce czuł się chroniony.
Wkurzony poszkodowany

  Grzegorz Kozłowski · 20 stycznia 2021 o 10:56

  Przykro nam. Piszemy artykuły, żeby ostrzegać jak największą grupę odbiorców. Niestety działalność jest dobrze zorganizowana i najwyraźniej „chroniona”, stworzona typowo pod wyłudzanie. Jeżeli wpłata nastąpiła niedawno, można próbować korzystać z punktu regulaminu na ich stronie

  §3.
  „W przypadku, gdy opłata rejestracyjna została dokonana omyłkowo, każdy w terminie do dwóch dni od jej zaksięgowania na naszym koncie ma prawo złożenia reklamacji i ubiegania się o jej zwrot. Aby reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, należy wysłać maila z prośbą o zwrot opłaty rejestracyjnej w powyższym terminie na adres: biuro@cefidg.pl Treść maila powinna zawierać NIP, datę uiszczenia opłaty, numer konta na które została wpłacona opłata, oraz numer konta na które ma zostać przelany zwrot. Wszystkie reklamacje zgłaszane po wyżej wymienionym terminie nie będą uwzględniane.”

  Myślę że warto próbować nawet jak minęło więcej czasu. W końcu list to nie list, tylko w rzeczywistości oferta marketingowa, a tego typu działania mają dodatkowe regulacje prawne.

  Czy komuś udało się wypisać i odzyskać pieniądze? Zapraszamy do podzielenia się informacją, jak to zrobić.

   ADS · 17 maja 2021 o 19:46

   Dam znać bo właśnie złożyłem reklamację tuż po wysłaniu przelewu

Cheapest eBooks Store · 9 sierpnia 2022 o 17:27

Incredible points. Great arguments. Keep up the amazing spirit.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *